KADIN TİŞÖRT MODELLERİ

Fast Fashion markalarının yükselişe geçmesiyle genç ‘casual’ giyimin ve sokak modasının temel parçası haline gelen tişörtler rahat ve tarz oluşlarının yanı sıra makul fiyatlarıyla da hazır giyimde en çok trafiğe sahip olan ürünler arasında yer alıyor. Ev giyimde de yaygın bir kullanıma sahip olan tişörtler bir çok üretici ve marka farklı kalıp, renk ve desenlerle üretip satışa sunmaktadır. Her yaş ve cinsiyetten insanlar tarafından giyilen tişörtler, gövdenin üst kısmını örten, genellikle kısa kollu, yaka detayı olmayan ve çoğunlukla pamuklu kumaştan yapılan bir giysidir. Günlük giyimde, spor aktivitelerinde ve ev giyiminde kullanılan tişörtler aynı zamanda bir stil parçasıdır. Tişörtler ‘basic’ bir ürün olmakla birlikte kalıp, tasarım ve baskı olarak birbirinden ayrılır.

En çok rastlanan tişört çeşitleri şunlardır:

Basic Tişört: Yalın ve sade bir tasarıma sahip olan bu tişört, genelde düz renklerde veya minimal desenlerle yuvarlak yaka ile tasarlanır. En yaygın olarak kullanılan modeldir.

Polo Yaka Tişört: Polo tişörtler, yakası gömlek yakası gibi tasarlanan genellikle kısa kollu ve slim fit kalıbı olan tişörtlerdir. İş tarzı veya daha resmi bir ortam için kullanılabilirler.

Uzun Kollu Tişört: Soğuk havalar için tasarlanan bu tişörtün daha uzun kolları vardır. Günlük ve ev giyimi için uygundur.

V Yaka Tişört: Yakası V şeklinde bir kesimle tasarlanmış kısa kol tişörtlerdir.  

Baskılı Tişörtler: Tişörtün önü veya arkasına çeşitli baskı teknikleriyle bir desenin geçirildiği tişörtlerdir.

TİŞÖRT ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Tişört konusunda piyasada oldukça çok seçenek vardır. İster mağazalardan ister ‘online’ alışveriş yapın her yerde kendinize uygun bir tişört bulabilirsiniz. Fakat uzun süre kullanacağınız doğru tişörtü almak istiyorsanız söyleyeceğimiz birkaç noktaya dikkat etmenizde fayda var.

Tişörtler genelde pamuklu kumaşlardan üretilir. Polyester ağırlıklı tişörtlerin yaz sıcağında rahatsız edeceğini unutmayın. Pamuklu kumaşlar serin tutar, yüksek emici özelliği, nefes alabilir olması tişörtlerde tercih nedeni. Fakat pamuklu kumaşların bile kendi aralarında farklı kaliteleri olduğunu unutmayın. Kumaşa dokunun tok ve yumuşak tişört kumaşları her zaman iyi performans gösterir. Piyasada satılan tişörtlerin birçoğunda pamuk karışımı kumaşlar kullanılır. Genelde slim-fit kalıba sahip tişörtlerde daha elastik bir duruş için %5 lycra; daha parlak ve renkli baskı için %20 polyester karışımı pamuklu kumaşlar yaygın bir biçimde kullanılır.

Tişört alırken kalıbının ve renginin güncel trendlere, kişisel tarzınıza ve vücut yapınıza uygun olması önemlidir. Owersize tişörtler düşük kollarıyla günümüzde çok popüler olsa da doğru kalıba sahip değilse kötü görüneceğini unutmayın. Ayrıca satın alacağınız tişörtü hangi giysilerinizle eşleştirerek giyineceğinizi de göz önüne almalısınız. Bir tişörtün yaka tipi ve baskı şekli de satın alma kriterlerini etkileyen kriterlerdir.

TİŞÖRT NEREDEN ALINIR?

Tişört satın almak isteyenler alışveriş merkezlerinde veya mağazalarda birçok markanın ürünlerini deneyip vücut tipine en uygun olan kalıp ve tasarım seçebilir. Alınacak ürünün etiketinin dikkatle incelenip, kumaş olarak ne kullanıldığına; buna göre fiyatı hak edip etmediğine karar verilebilir. İnternetten alışveriş yapacaksanız ‘online’ alışverişin güvenilir adreslerinden baxana.com tişört modelleri konusunda zengin alternatife sahip. Baxana’da yer alan Ftz Woman markasının kadın tişörtleri ile Redowl markasının kamp temalı tişörtleri yazlık alışverişleri için ideal.