Önerilen Ürünler

Tüm Ürünler
 • Bond Tek Kişilik Pike Takımı Rosanna
 • %100 Organik Pamuk Çok Amaçlı 3 Katlı Müslin Battaniye 110x110
 • %100 Pamuk Pırlanta 2’li Pembe-Sarı Peştamal (100x180)
 • Artemis 2’li Mürdüm-Pembe Bambu Peştamal (100x180)
 • Lotus 3’lü Erkek Bornoz ve Havlu Seti
 • %100 Pamuk Paradise Saçaklı Koltuk Şalı (170x200)
 • %100 Pamuk Almina Saçaklı Koltuk Şalı (130x170)
 • Charm XL %100 Doğal Pamuk Peştamal
 • Leafage %100 Doğal Pamuk Peştamal
 • Mysun Orange %100 Doğal Pamuk Peştamal
 • Daily Ranforce Fıtted Çift Kişilik Lastikli Çarşaf 160x200+25
 • Lotus 3’lü Erkek Bornoz ve Havlu Seti

Ev & Yaşam Ürünleri

Ev, kavram olarak fiziksel bir mekânı tarif etse de hepimiz için esas anlamı “yuva” sözcüğünde saklıdır. İnsanın barınma gibi temel ihtiyacını karşılayan korunaklı, güvenli yaşam alanını ifade eden evler, çağlar geçtikçe belirli bölümlere ayrılmış ve her bir bölümün kendi standartları oluşmuştur. İnsan kişiliğinin bir parçası haline gelen evler, barınma dışında kişinin yaşam stilini ifade eden bir anlam taşır. Kişinin kendi zevkini yansıtan evi, onun uyuduğu, dinlendiği, ailesiyle, dostlarıyla bir araya geldiği; yalnız kaldığı, yemek yaptığı ve yediği, temizlenip yıkandığı mahrem alanıdır. Kişi en çok evinde zaman geçirir; en çok orada rahat eder. İster yoğun bir iş yaşamı ister hareketli bir sosyal hayatı olsun en nihayetinde onun dönmek isteyeceği yer evidir. Dolayısı ile herkes yaşadığı evin, kendi zevkini yansıtan bir estetiğe sahip, konforlu bir yuva olmasını ister. Bunun için evin dekorasyonuna, evde kullanmak üzere satın alacağı eşyalara ve ev tekstil ürünlerine ayrı bir özen gösterir. Şimdi size evinizi içinde huzurla vakit geçireceğiniz bir yuva haline getirmeniz için birkaç ip ucu vereceğiz.

Öncelikle ihtiyaçlarınız ile harcayabileceğiniz bütçe arasında bir denge gözetmeniz ve önceliklerinizi belirlemenizi tavsiye ederiz. En büyük veya en pahalı olanın en doğru seçim olmayacağını; bazı seçimlerinizi gözden geçirip daha küçük veya daha makul fiyatlı alternatiflerini bulabileceğinizi de aklınızdan çıkarmayın. Küçük dokunuşlarla mucizeler yaratabileceğinizi; pratik çözümlerle evinizin havasını tamamen değiştirebileceğinizi de unutmayın.

EV DEKORASYONU TRENDLERİNE UYGUN NÖTR TONLAR TERCİH EDİN

Başlangıçta evin yerleşimi ve duvarların rengine karar vermeniz gerekiyor. Ev dekorasyonunda boyadan başlayarak, kullanılan objeler, mobilyalar ve ev tekstil ürünlerinin de her sene değişen trendler vardır. İçinde bulunduğunuz sezona uygun renklere ve dokulara, küçük bir araştırma ile ulaşabilirsiniz. Moda olan renklerin aynı zamanda belirli bir süre sonra demode olacağını da dikkate alarak renk tercihini yapmanızda fayda var. Eğer her sene boya yapmayı düşünmüyorsanız, sıkılmayacağınız, zamansız renklere yönelebilirsiniz. Kendi zevkinize uygun dinlendirci, sakin nötr renkler uzun süre sıkılmadan kullanabilirsiniz. Açık renklerin mekânı daha geniş göstereceğini unutmayın. Salon, yatak odası ve diğer odaları birbirinden farklı boyayabilirsiniz. Kimi zaman tek duvarı farklı boyamak veya yaratıcı bir duvar kağıdıyla kaplamak iyi bir etki yaratabilir.

FAZLALIKLARDAN KURTULUN

Günümüzde neredeyse yaşam mottosu haline gelen “Less is more,” yeni ev kuracak veya evinde değişiklik yapacaklar için de geçerli. Tıkış tıkış bir salon, hiç kullanılmayan mutfak aletleri, odada hiç yer bırakmayan yatak odası sizi daha mutlu etmeyecektir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteli eşyalardan az ve öz almaya özen göstermelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise satın alacağınız eşyaların sizi yansıtan şık ve fonksiyonel ürünler olmasıdır. İyi görünen bir evde bütün sır duvar, perde, zemin ve mobilyalar arasında uyumlu bir denge yaratmakta gizlidir. Evin atmosferine hâkim olan renk ve dokuların bütünlük içinde olması için büyük bölümünün aynı tonlarda, kalan kısmının ise kontrast yaratacak renk ve ebatlarda olması iyi bir etki yaratacaktır. Örneğin; kemik rengi duvarların olduğu bir salonda bej tonlarda modern koltuklar, yakın tonlarda perde ve kitaplık var ve zemin de açık renk ahşap ise yine nötr fakat koyu renkte iki berjer, sıcak renklerde desenli bir halı, beyaz alanları olan devasa grafik bir tablo, sarı metalik bir lambader, canlı renklerde kırlentler kullanabilirsiniz. Eğer söz konusu yatak odası ise biraz daha koyu ve sıcak renklere yönelebilirsiniz. Banyo dekorasyonunda beyaz ve soğuk renkler, mutfakta ise ‘fresh’ renklerin her zaman daha iyi sonuç vereceğini unutmayın.

EV TEKSTİLİ

Evin boyası ve mobilyalar kadar önemli konu, ev içinde kullanılacak ev tekstili ürünleridir. Kullanım alanına göre çeşitlilik gösteren birçok üründen oluşan ev tekstili, son yıllarda gerek tasarım gerekse üretim olarak hacim kazanarak oldukça hareketli bir sektör haline geldi. Ev tekstili deyince ilk akla gelen ürünler arasında halı ve kilimler, perde, koltuk şalı, kırlent, masa örtüsü, yatak örtüsü, nevresim, pike takımı, çarşaf, yastık yüzü, battaniye, alez, havlu, bornoz, peştamal, peşkir ve peçete bulunmaktadır.

Online alışverişe yeni bakış açısı getiren baxana.com’un kuruluşundan itibaren aktif ettiği ilk kategorilerden biri olan Ev & Yaşam özellikle yatak odası ve banyoda kullanılacak ürünlere odaklanmaktadır. Cottonbox, İpekçe Home, Rikka Home, Luviloom gibi ev tekstilinin önde gelen markalarının pamuk, müslin ve viskon gibi doğal elyaflarla dokunmuş ürünlerine yer veren Baxana.com insan ve çevre sağlığını dikkate alan nefes alabilen yatak odası ve banyo ürünlerine yer vermektedir. Baxana’dan avantajlı fiyatlarla ulaşabileceğiniz yatak odası ürünleri nevresim, pike, yatak örtüleri, çarşaf, yastık ve battaniyeleri; banyo ürünleri ise banyo havluları, el yüz havluları, peştemalleri kapsamaktadır. Ayrıca koltuk şalları, throw ve çok amaçlı örtülere de yer veren Baxana’da Brity marka plaj havluları da bulunmaktadır. Bu ürünler arasında Cottonbox’ın %100 pamuktan ürettiği nevresim ve pikeler tasarımlarıyla dikkat çekerken; İpekçe Home nevresim, pike takımı, penye çarşaf, havlu ve peştemalleri kapsayan zengin bir çeşitlilikle satışa sunulmuştur.

OEKO-Tex sertifikalı yüksek kaliteli organik pamuktan ürettiği üç katlı müslin yatak örtüsü ve battaniyeler ile dikkat çeken Rikka Home’un müslin peştemalleri de benzersiz tasarımlarıyla sezonun en iyilerinden. Yine organik pamuktan özel tasarımlarıyla dikkat çeken Luviloom peştemaller, yumuşacık dokusu çabuk kuruyan hafif yapısıyla yaz sezonlarının hit ürünlerinden biri.