Kargo ve Teslimat


Kargo Süreci Siparişiniz hafta içi verildiği takdirde aynı gün işleme alınır. En geç 5 iş günü içerisinde kargonuz teslim edilir. Kargo firmaları pazar günleri ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmamaktadır.
Adres / Alıcı Değişikliği Siparişiniz henüz kargoya verilmediyse adres / alıcı değişikliği için bize ulaşabilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildiyse adres / alıcı değişikliğini yalnız kargo firmaları yapabilir. Bu durumda ilgili kargo firması ile irtibata geçmelisiniz.
Tahmini Teslimat Siparişinizin detay sayfasından kargo sürecini takip edebilirsiniz. İlgili kısımda kargonuzun anlık olarak hangi süreçte olduğuna, son bulunduğu konuma, en geç teslim tarihi vb. bilgileri görebilirsiniz.
Siparişiniz dağıtıma çıktığında kargo firması tarafından SMS ile bilgilendirilirsiniz.
Teslimat Anında Dikkat Edilmesi Gerekenler Ürününüzü kontrol etmeden, kargoyu teslim aldığınıza dair imza atmayın. İmzayı attığınız andan itibaren kargo firmasının rolü orada bitiyor.
Ürünü kargo görevlisinin yanında kontrol edin. Kargo paketinde veya üründe hasar varsa, siparişinizi teslim almadan kargo firması ile geri iade gönderebilirsiniz.
Kargo görevlisi acelesi olduğunu, gitmesi gerektiğini söyleyebilir ancak ürünü kontrol etmek sizin yasal hakkınız ve buna izin vermeyebilirsiniz.
Teslimat Anında Adreste Bulunmamanız Kargo firması adresinizde bulunmadığınız takdirde paketinizi en yakın şubeye bırakır. Kargo firması geldiğine ve adreste olmadığınız için paketinizin şubeye bırakıldığına dair not bırakmak zorundadır.