KADIN SWEATSHIRT MODELLERİ

Spor giyimin ve sokak modasının temel parçası olan sweatshirt’ler sıcak tuttuğu ve rahat olduğu için özellikle bahar ve kış aylarının en çok aranan üst giyim ürünleri arasındadır. Bu giysi, esas olarak spor faaliyetleri için tasarlanmış olsa da, son zamanlarda farklı tarzlarda kullanılmaya başlamıştır. Ev giyimde de yaygın bir kullanıma sahip olan sweatshirt’ler genelde uzun kollu, kapüşonlu veya kapüşonuz olarak bisiklet yaka, V yaka, Polo yaka seçenekleriyle üretilir. Piyasada birçok marka ve üretici, farklı kalıp, renk ve desenlerde ürettiği sweatshirt, her yaş ve cinsiyetten insanlar tarafından giyilir.

Çoğunlukla pamuklu veya pamuk karışımlı kumaşlardan üretilen sweatshirt’ler günlük giyimde, spor aktivitelerinde ve ev giyiminde kullanılır. Tasarım, kalıp ve baskı olarak birbirinden ayrılan sweatshirt’ler çeşit olarak birkaç başlıkta toplanabilir.

Basic Sweatshirt: İki iplik veya biraz daha kalın üç iplik diye tanımlanan pamuklu düz renk kumaşlardan yuvarlak veya V yaka olarak üretilen sweatshirt’lerdir. Minimal desenlere sahip olan bu sweatshirt’ler geniş kalıp veya slim fit olarak üretilir.

Kapüşonlu Sweatshirt: ‘Hoodie’ olarak da bilinen kapüşonlu sweatshirt, kafaya geçirilecek bir kapüşona sahiptir. Genellikle daha spor bir tarza sahip olan bu sweatshirt’lerin üç iplik olanları makbuldür.

Eşofman Sweatshirt: Genellikle eşofman altı ile birlikte kullanılan bu sweatshirtler, spor yaparken veya evde vakit geçirirken kullanılır. Rahat ve geniş kesim tercih edilir.

Baskılı Sweatshirt: Baskılı sweatshirtler, farklı desenler, grafikler veya mesajlar ile süslenmişlerdir. Bu tasarımlar, kişiliğinizi veya ilgi alanlarınızı yansıtan mesajlar içerebilir.

Oversize Sweatshirt: Geniş bir kesime ve düşük omuzlara sahip olan sweatshirt’ler büyük beden giyiniyormuş gibi bir görünüm sağlar. Bu modeller genellikle sokak modasıyla ilişkilendirilir; rahat bir tarza sahiptir ve geniş bir hareket alanı sunar.

SWEATSHIRT ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Sweatshirt konusunda piyasada oldukça çok seçenek vardır. İster mağazalardan ister ‘online’ alışveriş yapın her yerde kendinize uygun bir ‘sweatshirt’ bulabilirsiniz. Fakat uzun süre kullanacağınız doğru ürünü almak istiyorsanız söyleyeceğimiz birkaç noktaya dikkat etmenizde fayda var. Sweatshirt’ler genelde pamuklu kumaşlardan üretilir. Polyester ağırlıklı sweatshirt’ler kullanışsızdır. Pamuklu kumaşlar serin tutar, yüksek emici özelliği, nefes alabilir olması sweatshırt’lerde tercih nedenidir. Sweatshirt satın alırken etiketinde kumaş özelliğini kontrol edin; kumaşa dokunun tok ve yumuşak kumaşlar her zaman iyi performans gösterir. Piyasada satılan sweatshirt’lerin birçoğunda pamuk karışımı kumaşlar kullanılır. Fakat polyester oranın yüzde 20’yi geçmesi tavsiye olunmaz.

Sweatshirt alırken kalıbının ve renginin güncel trendlere, kişisel tarzınıza ve vücut yapınıza uygun olması önemlidir. Ayrıca hangi giysilerinizle eşleştirerek giyineceğinizi de göz önüne almalısınız.

SWEATSHIRT NEREDEN ALINIR?

Sweatshirt satın almak isteyenler alışveriş merkezlerinde veya mağazalarda birçok markanın ürünlerini deneyip vücut tipine en uygun olan kalıp ve tasarım seçebilir. Alınacak ürünün etiketinin dikkatle incelenip, kumaş olarak ne kullanıldığına; buna göre fiyatı hak edip etmediğine karar verilebilir. İnternetten alışveriş yapacaksanız ‘online’ alışverişin güvenilir adreslerinden baxana.com sweatshirtü modelleri konusunda zengin alternatife sahip. Baxana’da yer alan Ftz Woman markasının sweatshirtleri kadınlar için Redowl markasının swetshirt’leri erkekler için ideal.